Herman Miller: Ward Bennett

Herman Miller: Ward Bennett

Základní text

Příběh Warda Bennetta je pozoruhodný. Jeho kariéra začala ve věku 13 let, když opustil školu, aby začal pracovat ve fashion čtvrti v New Yorku. V 15 letech navrhl svou první kolekci oblečení; v 16 odjel do Evropy, kde pokračoval ve své kariéře v oblasti módy. 

V Evropě navštěvoval umělecké školy ve Florencii a Paříži, ale většinou se učil jako samouk. Věnoval se ilustraci, sochařství a interiérovému a produktovému designu od šperků až po nábytek.

Bennett se nakonec usadil v New Yorku, kde se proslavil díky práci pro jedny z nejbohatších klientů: Davida Rockefellera a Chase Manhattan Bank, Tiffany & Co., Sasaki, italského průmyslníka Gianni Agnelliho, zakladatele Rolling Stone Janna Wennera. Jeho cílem byla vždy jednoduchost a pohodlí. Bennett říká, že se hodně dozvěděl o bederní opoře, důležitosti područek křesla a navrhování správného ergonomie díky spolupráci s lékařem, který ošetřoval bolesti zad Johna F. Kennedyho.

Citace

"I learn from people."

- Herman Miller: Ward Bennett

Design by Herman Miller: Ward Bennett


Design by Herman Miller: Ward Bennett

Text

Bennett, který zemřel v roce 2003, je také považován za prvního Američana, který používal průmyslové materiály pro bytové zařízení, ještě předtím, než se stal populární high-tech vzhled sedmdesátých let. Americký institut architektů ho vyzdvihl za „přeměnu průmyslových materiálů na vznešené předměty“.

"Na Wardových návrzích nebylo nic zbytečného, ​​nic navíc," říká Tim deFiebre, bývalý asistent Bennetta a správce jeho odkazu. 

Mnoho návrhů společnosti Bennett je ve stálé sbírce Muzea moderního umění a v Národním muzeu designu Cooper-Hewitt; je také v síni slávy časopisu Interior Design.

"Myslím, že je skutečným důkazem Wardovy práce, že produkt 40 let starý - H frame storage - získal v roce 2004 Best of NeoCon Gold," říká deFiebre.
"Když mluvím o designu, vždycky říkám, že výrobky přichází a odchází v závislosti na módě, ale dobrý design je vždy dobrý."

Ceny a uznání

Best of NeoCon Gold, H Frame Storage, 2004