Knoll: Edward Barber & Jay Osgerby

Knoll: Edward Barber & Jay Osgerby

Základní text

Mezinárodně uznávaní designéři Edward Barber a Jay Osgerby založili své studio v roce 1996 po absolvování magisterského studia architektury na The Royal College of Art v Londýně. Vedle svého stejnojmenného studia založili Barber a Osgerby v roce 2001 studio Universal Design, které je nyní uznáváno jako jedna z nejinovativnějších světových kreativních poradenských společností v oblasti architektury, interiérů a výstavního designu.

Vytvořili kolekce pro několik významných výrobců nábytku a také limitované edice a jednorázová díla pro soukromé i veřejné zakázky. Práce BarberOsgerby jsou zastoupeny ve stálých sbírkách po celém světě, včetně londýnského muzea V&A, newyorského Metropolitního muzea umění, londýnského Muzea designu a Institutu umění v Chicagu.


Design by Knoll: Edward Barber & Jay Osgerby

Text

Edward a Jay byli oceněni v rámci Queen's Birthday Honours a získali vyznamenání OBE za své zásluhy v oblasti designu.

Kolekce Barber Osgerby Lounge, představená v roce 2014, byla první spoluprácí dvojice se společností Knoll. Kolekce vyvažuje architektonické formy a proporce s měkkým, příjemným posezením. Ikonická noha plní dvojí funkci: podnože a spojovacího prvku a zároveň poskytuje strukturu a oporu. Na kolekci lounge navázala v roce 2015 kolekce stoliček a stolků Piton, modifikovaná konstrukce trojnožky dobře použitelná v domácnosti nebo kanceláři. Jejich nejnovější spolupráce se společností Knoll vedla ke vzniku Pilot, otočného lounge křesla, které v sobě snoubí vizuální a materiálovou lehkost s výjimečným pohodlím.