Herman Miller: forpeople

Herman Miller: forpeople

Základní text

Pravděpodobně jste se už někdy setkali s výrobkem navrženým společností forpeople, ať už jste v něm letěli, jeli, sledovali ho, jedli, diskutovali o něm, pobývali v něm nebo na něm seděli, ale možná jste o společnosti nikdy neslyšeli. Je to proto, že pro společnost forpeople je jejich práce vždy přednější než publicita.

Spolupracují s celou řadou klientů včetně společnosti Herman Miller, se kterou navázali spolupráci v roce 2009. Jedná se o přirozené partnerství, protože obě společnosti vnímají věci velice podobně: neustále se pokoušejí hledat nové pohledy a poznatky, které jsou převedeny do praxe v podobě skutečně skvělých návrhů, špičkových technologií a zodpovědné výroby. To vše s cílem zlepšit, jak lidé každý den pracují a žijí.

Zakladatel společnosti forpeople, Richard Stevens, je jedním z předních britských designérů. Poprvé na sebe upozornil jako hlavní designér společnosti Ingeni, globálního designového centra společnosti Ford Motor Company. Zde byl vedoucím designových programů pro přední značky automobilového průmyslu, mezi něž patří Aston Martin, Jaguar, Land Rover a Volvo.

Text

Po krátkém působení na pozici designového ředitele v globální brandingové agentuře Fitch pak v roce 2004 Stevens založil společnost forpeople. Na jejím počátku stáli pouze čtyři lidé. Dnes v této organizaci pracuje více než 80 lidí. Klíčovou osobností je Joohee Lee, který do společnosti forpeople nastoupil v roce 2012 jako pomocný ředitel a se Stevensem spolupracoval na návrhu řady židlí Keyn.

Lee, rodák ze Soulu v Jižní Koreji, vystudoval nábytkový design na Hongik University a následně získal titul magistra v oboru produktového designu na londýnské Royal College of Art. Poté nastoupil do společnosti Samsung Design Europe na pozici hlavního designéra, kde za svou práci získal řadu ocenění včetně cen IF, Good Design, Red Dot a IDEA Gold. Ve společnosti forpeople Lee zodpovídá za prvotřídní design nábytku, spotřební elektroniky a produktů v oblasti hudebního průmyslu.