Herman Miller: Daniel Korb

Herman Miller: Daniel Korb

Základní text

„Věk Leonarda da Vinciho pominul,“ poznamenává designér Daniel Korb, „ale já stále věřím tomu, že je třeba svět vnímat holisticky.“ Středobodem Korbova pohledu na věc je švýcarský Baden. Právě tam se narodil a společně se svou ženou Susan provozuje společnost Korb + Korb, kterou založili v roce 1989.

Podobně jako řada předních designérů moderního kancelářského nábytku začínal i Korb jako architekt. Od té doby se jeho designérské schopnosti rozvinuly. V současnosti svého tvůrčího ducha uplatňuje v architektuře, komunikaci a designu. Průnik těchto odvětví dává vzniknout inovativním nápadům a ve výsledku také inteligentnějším koncovým produktům.

Citace

"Nábytek je architektura v odlišném měřítku."

- Herman Miller: Daniel Korb

Text

Společnost Korb + Korb je synonymem pro jednoduchý a intuitivní design. Právě tento styl uvažování přilákal pozornost společnosti Herman Miller a dal vzniknout stolovému systému, trefně pojmenovanému Sense (smysl). Řada Sense je založena na prostých, prostorných pracovních stolech. Sestavení všech produktů této řady je velice snadné; jejich díly do sebe zapadají a je možné je zajistit, aniž by bylo třeba jakékoliv nářadí.

Efektivní design řady Sense a evropský přístup k věci činí z této řady velice vhodnou volbu pro celou řadu prostředí. Daniel Korb se svými společníky – zejména s hlavním designérem Peterem Taussigem, který se na projektu Sense podílel – jsou přesvědčeni o tom, že prosté je lepší než komplexní. Tato filozofie jim vynesla více než 20 národních i mezinárodních designových ocenění.

Ceny a uznání

Cena Australian International Design, 2009
Cena Red Dot Design, 2008
Cena redaktorů International Contemporary Furniture Fair (ICFF) za celoživotní dílo, 2008