Herman Miller: Alexandr Lorenz

Herman Miller: Alexandr Lorenz

Základní text

Paravany Kivo vznikly v rámci dlouhodobé filozofie spolupráce s externími designéry společnosti Herman Miller. Za jejich zrodem stál talentovaný mladý designér a podnikatel Alex Lorenz, který působí v německém Kolíně nad Rýnem.

Alex k navrhování přistupuje s podnikatelským duchem a uplatňuje při něm interdisciplinární dovednosti praktických řemesel, technologických nástrojů a algoritmické matematiky, aby jejich prostřednictvím vytvořil inovativní produkty a koncepty s celou řadou uplatnění, od golfového vybavení až po smluvní kancelářský nábytek.

Citace

"Nejvíc mě baví sedět u počítače. Zbožňuji možnost pohrávat si se vzorci a algoritmy."

- Herman Miller: Alexandr Lorenz

Text

Koncept paravanů Kivo se zrodil z Alexovy touhy vytvářet volně stojící a vizuálně inspirující struktury z nevelké sady jednotlivých dílů, které by bylo možné snadno instalovat prakticky na jakémkoliv místě. Vylučovací metodou dospěl Alex k nápadu založit svůj design na tom nejefektivnějším a nejvšestrannějším geometrickém tvaru, jaký existuje – rovnostranném trojúhelníku.

V případě Kivo vychází Alex z praktické a emocionální dichotomie moderního pracoviště, které musí nalézat rovnováhu mezi touhou po otevřenosti, transparentnosti a pružnosti a silnou lidskou potřebou uchylovat se na místa, kde je dostatek soukromí a možnost se před okolím uzavřít.

Ceny a uznání

Cena Good Design Australia v kategorii Nábytek a osvětlení, v roce 2014 pro dlaždice Kivo